Opowiadanie twórcze ćwiczenia redakcyjne

Pobierz

2030; Opowiadanie.. Nadaj tytuł historyjce.. Die Konjunktionen - spójniki 2.Opowiadanie twórcze na podstawie legendy - karta pracy Przeczytaj ponownie notatkę z poprzedniej lekcji.. Napisz historię (opowiadanie), którego będziesz bohaterem.. Zakręć kołem i trzy wylosowane słowa wykorzystaj w swojej opowieści.1) tworzy spójne wypowiedzi w następujących formach gatunkowych: dialog, opowiadanie (twórcze, odtwórcze), opis, list, sprawozdanie (z filmu, spektaklu, wydarzenia), dedykacja, zaproszenie, podziękowanie, ogłoszenie, życzenia, opis przeżyć wewnętrznych, charakterystyka, tekst o charakterze argumentacyjnym"Ćwiczenie 3.. Uporządkuj zasady pisania opowiadania odtwórczego w odpowiedniej kolejności: Przedstawiaj wydarzenia w kolejności, w jakiej następowały.. Napisz tutaj lub w zeszycie opowiadanie na podstawie historyjki, uwzględniając poniższe punkty: Opowiadaj z perspektywy mrówki, słonia albo niewidocznego obserwatora.Ćwiczenia.. 2020 (2 godziny) T: Jak napisać opowiadanie twórcze?. Klasy 4-6".. Problem szarej myszki; Opowiadanie.. Bajki pełnometrażowe, MNÓSTWO bajek z MICKEY, MINNIE, GOFFYM DONALDEM I PLUTEM.. s 216 + infografiki (notatka w zeszycie) (online 9.00 - 9.15) 4.wychowanie fizyczne Zapoznanie z podstawowymi przepisami gry w piłkę koszykową(karta pracy).. Wiersz, rymowanka, wyliczanka- ćwiczenia redakcyjne W zależności od bieżących potrzeb uczniów Gramatyka Części mowy 1.Ćwiczenia w wyszukiwaniu i nazywaniu części mowy: rzeczowników .W tym tygodniu napiszemy opowiadanie twórcze na podstawie wybranego mitu lub przypowieści..

Klasa 7" i "Ćwiczenia redakcyjne.

Pod kierunkiem nauczyciela wykonujemy ćwiczenia 2,4,4,7 .Temat: Wypowiedź twórcza WTOREK 31.0321.05.2021PE- Opowiadanie twórcze.. Część 1.. Temat: Rodzaje formantów i ich funkcje - ćwiczenia.. Na podstawie tego, co usłyszałeś w nagraniu uzupełnij następujący tekst: Opowiadanie jest to ………………………………….…… o nieskomplikowanej budowie,Opowiadanie z elementami opisu i dialogiem - gotowy materiał do wykorzystania w pracy z uczniami Ćwiczenia dla ucznia - pisanie opowiadania z wykorzystaniem słów kluczyTIK, dysk google, redagowanie, ćwiczenia redakcyjne, opowiadanie, zdjęcie, prawa autorskie, pomysł na lekcję, lekcja języka polskiego, lekturowe pomysły, lektura, Utkane z codziennych doświadczeń szkolnych: Redagujemy opowiadanie twórcze w oparciu o treść lektur obowiązkowych.. - ćwiczenia redakcyjne.. SubstytutJak napisać opowiadanie twórcze?. Powołaj się na bohaterki z lektury obowiązkowej i innego tekstu literackiego.. Twoja praca ma liczyć 100-150 słów (proszę nie przekraczać tego limitu).. Ale kiedy już wiesz w teorii, przychodzi czas na praktykę, czyli po prostu pisanie opowiadań w ramach ćwiczeń.Opowiadanie jest jedną z najczęściej wybieranych przez uczniów na egzaminie ósmoklasisty form wypowiedzi.. Zapoznaj się z "Legendą o Popielu" w przesłanym przeze mnie pliku Word..

- ćwiczenia redakcyjne.

(chronologia) Przypomnij sobie treść utworu.. Długopis; Opowiadanie.. Napisz opowiadanie twórcze, którego tematem przewodnim są Wiedźmy.opowiadanie • ćwiczenia redakcyjne • pliki użytkownika aszaa1 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • OPOWIADANIE.doc, opowiadanie.docxTemat: Opowiadanie twórcze - ćwiczenia redakcyjne.. Zredaguj opowiadanie twórcze na podstawie przeczytanej legendy.. Postać Ateny pojawia się w wielu miejscach mitologii.2.Wykonaj pod okiem nauczyciela następujące ćwiczenia 1,2,4,6,7,8,9,10 i 11str.206-207 5 - 6.. Pasotig napisano 5.08.2016 09:53.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.. Poprawność wykonanych ćwiczeń sprawdzimy podczas lekcji online (piątek).. Zastosuj dwa sformułowania dotyczące emocji (podkreśl je w opowiadaniu).. Wtorek, 09.06.2020 Microsoft Teams on-line (godzina 8:50) Temat: Jak napisać list?. Diabelscy Święci; Opowiadanie.. Pamiętne wakacje; Opowiadanie.. Odwołaj się do informacjio bogini przekazywanych w innych mitachKlasa 4 Polski.. Lekcje online przy użyciu aplikacji Discord.Opowiadanie twórcze to historia, której nikt przed tobą nie opowiedział, na przykład: • dalsze losy bohaterów literackich lub zmiana tych losów; • historia, którą sam wymyśliłeś; • historia oparta na Twoich doświadczeniach, którą sam przeżyłeś, której byłeś uczestnikiem lub świadkiem; Wykonaj ćwiczenie nr 1Ćwiczenie czyni mistrza..

opowiadanie Połącz w pary.

Środa, 10.06.2020 Temat: Piękno często bywa ukryte - K. Lanckorońska "Wspomnienia wojenne" (fragment).. Pisząc, zachowaj jej cechy (zobacz do notatki o legendzie).29) Opowiadanie z dialogiem - prezentacja multimedialna - wybrane slajdy :) Wykorzystana bibliografia : - A. Klimowicz, M. Derlukiewicz, Nowe słowa na start!. W twoim opowiadaniu musi wystąpić smok.. Opowiadanie.. Lekcja online przy użyciu aplikacji Discord.. Nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, że aby napisać opowiadanie, trzeba wiedzieć, jak to zrobić.. tutaj musicie pamiętać o nawiązaniu do lektury obowiązkowej i elementach twórczych: - czas wydarzeń, - miejsce zdarzeń, - elementy opisu, - elementy charakterystyki postaci, - zwroty akcji, punkt kulminacyjny, - puenta, - monolog bohatera, - dialogi, - retrospekcjaŚPIEWAMY, UCZYMY SIE I BAWIMY Z SPIEWAJACYMI BOHATERAMI BAJEK DISNEY JUNIOR.. Napisz opowiadanie o spotkaniu dwóch kobiet, w których jedna zachęci drugą do zmiany postępowania.. Na początku wykonamy ćwiczenia redakcyjne - przypomnicie sobie, jak piszemy opowiadanie twórcze, z jakich elementów się składa, poznacie bank przydatnych słówek do napisania opowiadania.Ćwiczenie 1 Przygotuj własny plan rozprawki do następującego tematu: Czy zgadzasz się z opinią, że o człowieku świadczą nie słowa, a jego czyny?.

6.Ogłoszenie, zaproszenie - ćwiczenie redakcyjne.

posłuchaj → Jak napisać opowiadanie twórcze?. - ćwiczenia redakcyjne.. Temat: Ćwiczenia redakcyjne - opowiadanie twórcze.. uzupełnij treść.. Przypomnienie wiadomości.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Polski.. (wprowadź opis, dialogi) Opowiadaj historię swoimi słowami.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze?. Utkane z codziennych doświadczeń szkolnych.Zadanie.. 19.05.2021 Piszemy opowiadanie- ćwiczenia redakcyjne.. Wszystkie poprzednie lekcje możecie odnaleźć w e-dzienniku- zakładka "Zadania domowe".Język polski", "Zeszyt lekturowy.. wg Paniodpolskiego1.. Opowiadanie Znajdź słowo.. Opowiadanie Ustawianie w kolejności.. Lekcja online przy użyciu aplikacji Discord.. Ćwiczenie 2zapoznaj się → opowiadanie odtwórcze 2.. W temacie Twoje pracy zaznaczono, że ma to być opowiadanie twórcze, a więc masz dużą swobodę twórczą.. MIŁEJ ZABAWY POZDRAWIAM.. Należy przeczytać informacje ze strony 135/136/137 a także 68 i 69 z repetytorium i napisać opowiadanie twórcze na 1 temat ze strony141 z repetytorium ("Wyobraź sobie, że losy Wacława i Klary potoczyły się inaczej").. (bohaterowie, czas i miejsce akcji) Urozmaicaj opowiadanie.. Ważne, by uczeń, przystępując do redagowania opowiadania egzaminacyjnego, świadomie spełniał wszystkie wymagane kryteria.. Poniższa prezentacja podpowiada, w jaki sposób czytać i analizować temat opowiadania oraz na jakie elementy, za które uczeń jest oceniany, warto .ćwiczeń- wszystkie zadania w tym temacie 3.język polski Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - teoria.. 21.05.2021 Rozwiązujemy przykładowy egzamin.. LEKCJA 2 Temat: Czy to właściwe ?. wg Celtynka.. Język polski.. Oceniamy .Temat: Opowiadanie twórcze - ćwiczenia redakcyjne.. Ćwiczenie 4. uzupełnij treść.. Wykonaj ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń: 1,2/ 128 6/ 130 9/ 132 3.. 1.Ze strony 216 przepisz do zeszytu istotne informacje potrzebne do redagowania opowiadania twórczego.. 7.Charakterystyka postaci- ćwiczenia redakcyjne 8.. Język angielski Język niemiecki 1.. Zapoznaj się z informacją w podręczniku (str. 171- 172) dotyczącą wypowiedzi twórczej.. Język polski.. 19.05.2020 r. Temat: Rodzaje formantów i ich funkcje.. Napisz opowiadanie; Jak napisać opowiadanie?. Opowiadania należy przesłać do mnie na e mali .1.. Zapisz go tutaj lub w zeszycie.. 18.05.2020 r. Temat: Budowa słowotwórcza wyrazów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt