Rozprawka czy lepiej kierować się sercem czy rozumem

Pobierz

- Trzeba było określić czy w relacjach międzyludzkich należy kierować się sercem czy rozumem.. Trzeba było odwołać się do jednej z lektur obowiązkowych oraz jakiegoś innego utworu literackiego.Rozum czy serce?. fragmentu lalki Czy w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku, czy też oddać się namiętności?. Jeśli chodzi o sprawy miłosne to serce, bo mówi ci to co czujesz.. Tak jak rozsądek utożsamia się często z wygodnictwem i wyrachowaniem, tak sercu można przypisać czasami głupie pożądanie, kierowanie się najniższymi instynktami, żeby zaspokoić chwilowy kaprys.Głównym punktem testu było napisanie rozprawki, z którą uczniowie - jak sami mówią - poradzili sobie bez problemu.. To zdanie jest meritum sprawy.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem, czy rozumem, lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy mieli do wyboru uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin z języka polskiego.Na egzaminie z języka polskiego do wyboru rozprawka lub opowiadanie.. Jak powiedział Wokulski: "Jestem niezmiernie szczęśliwy, że uwolniłem się od miłości, która ma zły wpływ na człowieka, która przysłaniała mi w życiu istotne cele.". Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Kierować się sercem, czy rozumem?.

Czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem?

- na to pytanie musieli odpowiedzieć w formie rozprawki ósmoklasiści, którzy o godzinie 9 rozpoczęli egzamin z języka polskiego.. Z przytoczonych przykładów widać, że jedno i drugie może nas wpędzić w tarapaty.. Odpowiedź na pytanie zawarte w temacie nie wydaje się być prosta, dlatego stawiam hipotezę, iż w życiu należy kierować się zarówno sercem, jak i umysłem.Surowy rozum może podpowiedzieć coś, co jest dobre dla nas i jednocześnie złe dla innych ludzi, ale i sercu zdarzają się podobne wpadki.. Wizytatorzy w pogotowiuCzy w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku, czy też oddać się namiętności?. Mimo że historia kończy się tragicznie, to ten smutny koniec dowodzi, że prawdziwe uczucie wyzwala w człowieku chęć poświecenia się dla drugiej .Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: "Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem.Podsumowując, stwierdzam, iż w miłości lepiej jest kierować się głosem rozsądku.. Ma mocne reflektory oświetlające drogę.. W argumentacji odwołaj się do lektury obowiązkowej (wybranej spośród lektur wymienionych na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego) oraz do innego utworu literackiego..

Warto zastanowić się nad tym, czy w życiu lepiej kierować się sercem czy rozumem.

Po trzecie, elastyczność.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Można powiedzieć, że oba wybory przynoszą moim pacjentkom jakieś korzyści.. Musieli odwołać się do jednej z lektur obowiązkowych oraz innego utworu literackiego.. Mały Książę był rozczarowany, kiedy w ogrodzie pełnym róż odkrył, że kwiat rosnący na jego planecie, kłamał, że jest jedyny na świecie.. Dopiero później mały bohater zrozumiał lekcję, którą dał mu lis: "Dobrze widzi się tylko sercem .. "Rozum, czy serce?. Ale i jakieś koszty.. Szczególnie, jeśli głowa mówi jedno, a serce drugie.Czym według ciebie lepiej w życiu się kierować sercem czy rozumem.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Rozum był .. spokojnie, w zgodzie z rodziną, to oni jednak poddali się namiętności..

Uczniowie mają rozstrzygnąć, czy lepiej w życiu kierować się sercem, czy rozumem.

Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do podanego fragmentu "Lalki" , całego utworu Bolesława Prusa oraz innego tekstu kultury.W życiu należy kierować się racjami rozumu.. Po drugie, balans.. W większości sytuacjach trzeba kierować się sercem, bo w życiu na przeszkodzie zazwyczaj staje miłość.W ich przypadku kierowanie się uczuciem, sercem sprawiło, że byli w stanie na jakiś czas pokonać przeszkody wynikające z konfliktu ich bliskich.. Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do podanego fragmentu Lalki, całego utworu Bolesława Prusa oraz innego tekstu kultury.Dobrą rozprawkę porównam do rozpędzonego pociągu, który jadąc po wyznaczonym torze, rozjeżdża argumentami potencjalnego przeciwnika.. Jedno i drugie - w oparciu o "Małego księcia".. Trudno dać jasną odpowiedź na pytanie, co jest bardziej niezawodne: serce czy rozum..

"- Co w dzisiejszym świecie powinno kierować postępowaniem człowieka?

Jest to problem, który rozważali, rozważają i z całą pewnością będą rozważać twórcy tekstów kultury, w tym literatury.. Alternatywą dla rozprawki było opowiadanie.Rozum mówi Ci to co jest dobre , a serce to co czujesz.. Każdy człowiek staje w pewnym momencie na rozdrożu ścieżek życia, które nakazują mu wybrać, czy jego losem będzie kierował rozum, czy serce.. ; Racje rozumu pozwalają na: - dokonywanie racjonalnych wyborów, - kalkulację argumentów za i przeciw,Kompromis między sercem i rozsądkiem.. A im bardziej skrajna postać wychylenia w jedną, bądź druga stronę, tym koszty większe.. W życiu bywa różnie jeśli chodzi o spróbowanie czegoś strasznego i nielegalnego to kieruj się rozumem.. W argumentacji odwołaj się do lektury .Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem.. Po pierwsze, integracja.. Szczególnie, jeśli głowa mówi jedno, a serce drugie.. , rozum i serce to pojęcia w powszechnym mniemaniu wykluczające się.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Wpływ elementów fantastycznych na przesłanie utworu.. Dzieje się tak dlatego, że pisarze obserwują świat, a następnie go opisują.Zapewne każdy z nas choć raz zderzył się z realiami prawdziwej miłości, dlatego powinniśmy się kierować zarówno sercem jak i rozumem, tak by nie brnąć ślepo w coś bez przyszłości, ale również nie kalkulować wszystkiego na zimno, bez uczuć.Dlatego w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem niż rozumem.. A im bardziej skrajna postać wychylenia w jedną, bądź druga stronę, tym te koszty większe.. Ale i jakieś koszty.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli .ROZPRAWKA: Czy w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku, czy też oddać się namiętności?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt