Opowiadanie na temat lektury mikołajek

Pobierz

Były bardzo niezadowolone.. Autor, jego dzieło oraz elementy świata przedstawionego.. Ułóż życzenia, jakie mogliby jej złożyć koledzy Mikołajka, którzy przyczynili się do zniszczenia bukietu.Mikołajek w drodze ze szkoły do domu spotyka psa.. Mikołaj wziął kredki ze sobą, by pochwalić się nimi przed kolegami.Opowiadanie : Pewnego razu wybrałam się z rodzicami na spacer do lasu.. Ma dosyć krzyków z powodu tak błahych spraw jak, na przykład, rozlany atrament.Mikołajek.. Jego przyjaciółmi są krasnoludki, które pomagają mu przygotować się do wigilii.. Opowiedz, w jaki sposób Mikołajek uczcił urodziny mamy.. PoczekalniaRankingWywiadyFacebookInstagramSnapchat.. Rozwiąż test.. Pewnego dnia rano listonosz przyniósł paczkę dla Mikołaja.. 4Obserwuj autora Dodaj do ulubionych.. Niemniej mało kto wie, jak wygląda historia Świętego Mikołaja i jego krasnoludków.. Ale w końcu Wszystkie chłopaki to po prostu duże dzieciaki.02.02.2022 09:33.. Już chyba nigdy więcej Mikołajek nie zjawi się w domu kolegi.. W kolejnym opowiadaniu bohater relacjonuje zabawę w zawody lekkoatletyczne, która niefortunnie kończy się wybiciem szyby w pobliskim sklepie przy użyciu specjalnego "młota" wykonanego z kawałka drutu i kamienia.PROJEKT CZYTELNICZY.. Lekcje z lekturą w kl. IV z wykorzystaniem materiałów wydawnictwa WSiP.. Na pokładzie słychać było różne krzyki i piski..

Test ze znajomości lektury pt ,,Mikołajek".

Mikołajek i inne chłopaki to zbiór krótkich historyjek, z których każda zajmuje jeden rozdział.. Nagle te się wysypały.Wciel się w postać Mikołajka i w jego imieniu zaprezentuj rodzicom swojego najlepszego kolegę z klasy.. Mikołajek, po zjedzeniu mnóstwa słodyczy i cukierków, w nocy się rozchorował.. Pies zresztą pogryzł obicie fotela, "na którym tacie wolno siedzieć tylko wtedy, kiedy są goście".T: Nadajemy znaczące nazwiska bohaterom powieści pt. "Mikołajek".. Łatwo zauważyć, że Święty Mikołaj i krasnoludki ubierają się bardzo podobnie do siebie.. Co wiesz o Mikołajku i jego rodzinie?. Mogą być to dowolnie wybrane przez Ciebie opowiadania: ważne, by rozgrywały się w szkole (np. "Deszcz", "Fotograf", "Joachim ma kłopoty", "Lekarze", "Kredki" lub inne).Idę z wizytą do Ananiasza Mikołajek poszedł do domu Ananiasza.. Wyszukał i nadesłał Łukasz Zieliński ( ) 2000 Opracował i zamieścił Szymon "Zbooy" Madej ( ) 2000Mikołajek opowiada też o zdemolowaniu księgarni pana Escarbille.. Mama nie jest z tego pomysłu zadowolona.. Opowiadania 10SzukajDodajZaloguj.. Tematy lekcji: 01.. Te kredki dostał od Buni.. Zachorowałem.. Na początku zwierzątko jest nieufne, ale chłopiec przekupuje je bułką z czekoladą i postanawia zabrać ze sobą.. Nagle te się wysypały.. W pewnej chwili wszystko ucichło i statek "Mary Celeste" zniknął z horyzontu..

Tagi #mikolajek #lektury #lekturyszkolne Inne tryby testu.

Wszystko zależy od tego, jak dokładnie znasz książkę, przy której od pokoleń pękają ze śmiechu dorośli i dzieci.. Czuje się niekochany i nierozumiany przez rodziców.. Ostatecznie dotrzesz do, znajdującej się z przodu sali, brudno-zielonej tablicy, na której białą kredą nakreślono dzisiejszy temat: "Jak napisać opowiadanie".Wstęp ma być formą zachęty czytelnika do przeczytania tekstu.. Poproś uczestników i uczestniczki o przeczytanie wybranej historii ze zbioru opowiadań o Mikołajku.. Wszystkie opowiadania ukazują życie Mikołajka, małego Francuza, i jego szkolnych kolegów.. W dniu 5 grudnia statek został dostrzeżony na środkowym Atlantyku przez załogę innego statku "Dei Gratia".. Autor przygód Mikołajka to: A.. Sprawdź jak dobrze pamiętasz przygody Mikołajka.. Zadanie dla ucznia.. Mijaliśmy wysokie świerki i gęste jałowce.. Czasami sądzi się, że krasnoludki .lektura .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Opowiadają one o przygodach głównego bohatera, Mikołajka, i jego szkolnych kolegów.. Chłopiec ucieszył się z prezentu i zaczął bawić się kredkami..

Przekonaj się, czy nasz test z lektury "Mikołajek" okaże się łatwy czy trudny.

Dorośli mężczyźni w tym opowiadaniu pokazali się z niezbyt dobrej strony.. 03 Jaki powinen być nasz stosunek do psów?. W związku z tym, że chłopcy zawsze rozrabiają, woli, żeby ciągle padało, bo wtedy jest ich mniej na boisku bądź w ogóle nie wychodzą na dwór.Społeczność.. Otóż do szkoły ma przyjść fotograf i zrobić klasowe zdjęcie.W ciemni księżyca było widać kontury statku na oceanie.. Tata od razu wyczuł kłopoty.. Dla dzieci nadszedł ważny dzień.. Rozmawiamy o świecie przedstawionym poznanych opowiadań.. Kiedy dochodzi do krótkiego konfliktu z kolegą, nie unika konfrontacji, potem szybko o sprawie zapomina: "tłukliśmy się jakiś czas, a potem powiedziałem, że już późno i przestaliśmy się bić" (opowiadanie Fajny bukiet).KREDKI - Najśmieszniejsza przygoda Mikołajka.. Mówi ponadto o tym jak Rufus podczas awantury o pójście do lekarza, zaraził odrą swego opiekuna - pana Mouchabiere.. Pan Bordenave nie lubi słońca Pan Bordenave pilnuje dzieci na podwórku podczas przerw.. Chłopcy są więc przekonani, że wszyscy tatusiowie są tacy sami.. Gdy Mikołajek rozpakował paczuszkę zobaczył kredki.. Akcja wielu z nich dzieje się w szkole, gdzie chłopcy psocą i dokuczają nauczycielom, nie robią tego jednak złośliwie, lecz raczej z nadmiaru energii.Zadanie: list zachęcający kolegę do przeczytania książki Rozwiązanie:droga kasiu na wstępie mojego listu, bardzo dziękuję ci za przysłane zdjęcia są naprawdę piękne, a twoja malutka siostrzyczka wygląda na nich jak królewna przepraszam także, że tak długo nie odpisywałam nie widziałyśmy się już dwa tygodnie, dlatego chciałabym ci opowiedzieć, co się u mnie wydarzyło .Przesuwając wzrok dalej, wśród pomniejszych gablot oraz podejrzanie bujnych paproci, zauważysz przeszklone portrety Słowackiego i Mickiewicza..

Rozważania na podst. opowiadania "Reks" 04.Mikołajek Test wiedzy z lektury.

Czas akcji: szkolne miesiące Miejsce akcji: Francja Bohaterowie: Gotfryd - bogaty tata Ananiasz - pupilek pani, nosi okulary Kleofas - najsłabszy uczeń Alcest - ciągle je Rufus - tata jest policjantem Euzebiusz - najsilniejszy z chłopców Maksencjusz - ma najdłuższe nogi, najszybciej biega Mikołaj - Rosól (p.Mikołajek opowiada o tym zdarzeniu Kleofasowi, a ten przyznaje, że jego ojciec zrobił kiedyś ponownie.. Izabella_Kurowska2.. Na swojego wychowawcę Mikołajek z kolegami mówią: A. Zepsuli mu rower, kiedy próbowali sprawdzać kto szybciej pokona jakiś dystans.. 4 lata temu.. Mikołajek lubi chodzić do szkoły, mimo że zdarzyło mu się pójść z Alcestem na wagary (opowiadanie Świetnieśmy się bawili).. Przekonaj się, ile zapamiętałeś z lektury serii René Goscinnego o niezwkłych przygodach tego małego chłopca.Przygotowanie do zajęć.. "MIKOŁAJEK" (kl. 5) "Mikołajek" to seria książek napisana przez René Goscinny'ego i zilustrowana przez Jean- Jacques'a Sempé.. Pierwsza historyjka o przygodach Mikołajka została opublikowana w 1959 roku na łamach jednej z francuskich gazet.. Mama kazała mu je szybko pozbierać, gdyż chłopiec mógłby spóźnić się do szkoły.. Lekarz nakazał mu leżeć w łóżku i zastosować dietę.Gdy Mikołajek rozpakował paczuszkę zobaczył kredki.. 1.Najmilsza pamiątka.. Te kredki dostał od Buni.. Statek był całkowicie.Ucieczka - Mikołajek przeżywa swój pierwszy poważny bunt i postanawia uciec z domu.. Chłopcy wymyślali takie zabawy, że obie mamy szybko zakończyły spotkanie chłopców.. 0.Mikołajek - streszczenie.. Nagle las się przerzedził i ujrzeliśmy koziołka.Po lewej stronie znajdują się opisy postaci "dziewczynka Ludeczka", bohatera książki "Przygody Mikołajka: Mikołajek".Mikołajek dostał rower, a nawet nie zdążył na niego wsiąść, ponieważ jego tata ii sąsiad sie pokłócili.. Powiązane z testem.Streszczenie krótkie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt