Test z kamienie na szaniec trudny

Pobierz

Miały one przesłanie patriotyczne, naleganie aby nie ustawać w walce, nawet gdy jest ona beznadziejna.. Kim był Aleksander Kamiński?. 16 Obserwuj autora.. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. Część 2.. Jak nazywał się zespół harcerski, do którego należeli Alek i Rudy?. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. o żadnym z podpunktów.. o miłości rudego do zośki.. Jest to fragment historii opowiadający o państwie, miastach, ludziach, ZHP, o wojnie, o zabijaniu i o prawdziwych zdarzeniac;Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko.. "W drugim roku okupacji uruchomili hitlerowcy w Warszawie szereg sklepów wędliniarskich, sprzedających wędliny tylko Niemcom.. d) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu.. Test Nad Niemnem - Eliza Orzeszkowa 3.rozwiąż test oparty na lekturze kamienie na szaniec:) Podaj swoje imię: o czym i okim jest ta lektura?. Narysuj znak Polski Walczącej 4.1. xX_Zaczytana_Xx.. Autor przybliża losy młodzieży polskiej w okupowanej Warszawie podczas II wojny światowej.. Inteligentni, zdolni, ambitni, planowali podbić świat.. Rudy, Alek i Zośka ukończyli tę samą szkołę - Gimnazjum i Liceum A. im.. Test Ogniem I Mieczem - Henryk Sienkiewicz 4.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły..

Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?

b) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. Test Mały Książę - Antoine de Saint Exupéry 3.. (0-1) Przeczytaj poniższy fragment.. 3 lata.. Część 1. wyskoi, słusznej postury, życzliwy.. "Kamienie na szaniec" to lektura czytana obowiązkowo przez wszystkich Polaków.. Podany fragment książki Kamienie na szaniec ma charakter A B , ponieważ autor posłużył się C D .. I nagle ten ich świat runął - rozpoczęła się wojna, więc muszą przyjąć wobec niej jakąś postawę.Inne testy w tej kategorii: Test Cierpienia Młodego Wertera - Johann Wolfgang Goethe 3.. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. Rudy, Alek, Zośka.. Cechami Rudego są: energiczny, rotrzepany, pomysłowy.. Dla zrujnowania Warszawy (dla stutysięcznych rzesz ciągle głodującej ludności, otrzymującej na .Trudny test z lektury Zemsta, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. Rozwiąż quiz z odpowiedziami.. Dodaj do ulubionych.. 2 miesiące.. Rozwiązanie.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Zemsta, poziom trudnyOPOP- Strona 7 z 18Zadanie 6. historykiem.Kamienie na szaniec - - Test..

Udostępnij.Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.

Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - test z lektury na poziomie trudnym.. Test Konrad Wallenrod - Adam Mickiewicz 1.. "Kamienie na szaniec" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (klucz), plik: -kamienie-na-szaniec-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-klucz.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z popkultury.. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebieTest z "Kamienie Na Szaniec ".. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ TREŚCI LEKTURY ALEKSANDER KAMIŃSKI, KAMIENIE NA SZANIEC KOD UCZNIA: (KLASA I NUMER Z DZIENNIKA) W każdym zadaniu zaznacz poprawną odpowiedź.. Jana Zamoyskiego.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Treść.. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza b) "Smutno mi, Boże" Juliusza Słowackiego c) "Moja piosnka II" Cypriana Kamila Norwida d) "Testament mój" Juliusza Słowackiego 3.Kamienie na szaniec to: a) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru.. Adolf, Józek, Zeus.. Jakiego przedmiotu uczył Zeus?. 1) "Rudy" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) szare oddziały b) szare grupy c) szare drużyny d) szare szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy d) .Darmowy quiz: "Kamienie na szaniec" - Test z Lektury w kategorii Szkoła podstawowaQuiz nadesłany przez Pana Tomasza Botora na konkurs "Kto pyta - nie błądzi"..

"Kamienie na szaniec" - akcje dywersyjne - tabela.

poleca 76 % 1851 głosów.. Szkoły; Rodzice; Premium; Demo; Logowanie; Kamienie na szaniec - walka z okupantem.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. Co oznacza ten symbol?. Wojsko Polskie.Kamienie na szaniec to słowa napisane przez Juliusza Słowackiego.. Tych trzech głównych bohaterów "Kamieni na szaniec" poznajemy, gdy dopiero wchodzą w życie.. Część 3.. Sprawdź, ile pamiętasz z "Kamieni na szaniec".Test wiedzy z lektury - "Kamienie na szaniec".. Zaznacz dobre odpowiedzi.. Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 6.. 1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. W czasie wojny był jednym z organizatorów Szarych Szeregów.Wpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Report an issue.. Miejscowość Czas akcji Cel Trudne momenty Efekt; Kraśnik: Noc sylwestrowa z 1942 na 1943: Próba wysadzenia mostu: zawiódł zapalnik bomby: udane wysadzenie torów i wykolejenie pociągu: Warszawa (pod arsenałem)Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec ..

Główni bohaterowie "Kamieni na szaniec" to: answer choices.

Władysława IV.. Polska Walcząca.. Rozwiąż test!Test zawiera 34 pytań.. c) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. (0-1) Uzupełnij zdanie.. Filmy.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.Kamienie na szaniec - Test.. Książka Kamińskiego dotyczyła takiej właśnie walki i stąd ten tytuł.. A. dynamiczny C. wieloma zdaniami rozwiniętymi B. statyczny D. dużą liczbą wykrzyknień Zadanie 7.. Autor Aleksander Kamiński () - pseudonimy: Bambaju, Juliusz Górecki, Kamyk; wybitny działacz harcerski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt