Charakterystyka achillesa i hektora tabela

Pobierz

Był bratem Parysa, Deifoba i Kasandry oraz mężem Andromachy.. Jeden stoi po stronie Trojan, drugi walczy na chwałę Grecji.. !Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora zadanie dodane 16 września 2010 w Język polski przez użytkownika rozyczka29 ( -600 ) [Szkoła podstawowa] achillesCharakterystyka Achillesa.. Pomocy Proszę !. Achilles jest także okrutny i bezlitosny, gdyż zanim oddaje ciało Hektora ojcu, bezcześci je, przywiązując go do kół rydwanu za nogi.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Zbroję specjalnie dla niego wykuł sam bóg Hefajstos.. Muszę opisać kim był, jakie miał atrybuty, co zrobił i ogólne o tym bohaterze.. emila1997_1997; 8.11.2010 Achilles słynie ze swojego gniewu, uporu, porywczości i zapalczywości.. Początkowo był przeciwnikiem wybuchu wojny o Helenę.W czasie wojny trojańskiej zabił Patroklosa (myślał, że to Achilles, którego zbroję miał na sobie Patroklos), za co w odwecie zginął z ręki Achillesa pod murami Troi.Nawoływania rodziny Hektora do jego powrotu do .aluzjami do innych dzieł literackich, np. porównaniem Hektora z Panem Wołodyjowskim; Masz porównać bohaterów "Iliady" Homera: Hektora i Achillesa, i określić swoje uczucia względem nich.. Następnego dnia ubrany w nową zbroję wykutą w nocy przez Hefajstosa Achilles pomścił śmierć swego woźnicy zabijając Hektora.To prowokuje pojedynek Achillesa i Hectora..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Po zabiciu Hektora dopuścił się zbezczeszczenia jego zwłok i dopiero po ubłaganiu .Zabrany do Troi, gdzie wyzwał i zabił trojańskiego królewicza Hektora.. Błąd!. Zabił dwóch synów Priama, Hektora i Troilusa.. 1 Historia 1.1 Narodziny 1.2 Dzieciństwo 1.3 Wojna Trojanska 1.4 Dalsze dzieje Uchodził za syna Peleusa - króla jednego z miast .Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. ,,Achilles wzruszył się.. Był głównym bohaterem i centralną postacią "Iliady" Homera.. Achilles był synem Peleusa - króla Tesali i Tetydy, córki boga Nereusa.. Dobrze żeby opis był z mitologii jana parandowskiego.. Wręcz przeciwnie - chciał spotęgować cierpienie Hektora, w związku z czym przymocował jego ciało do rydwanu i powłóczył nim po piasku.Opisz Hektora z mitologii Jana Parandowskiego.. Jest on głównym bohaterem Iliady Homera i jednym z najpotężniejszych herosów w greckiej mitologii.. (431) Pojedynek Hektora z Achillesem (422) Plan wydarzeń "Żona Modna" Ignacy Krasicki (419) Pan Tadeusz opis sytuacji polowania na .Achilles i Hektor - dwa przeciwstawne wzory starożytnych wojowników.. Zabity przez Achillesa, który w ten sposób pomścił śmierć Patroklosa, którego wcześniej zgładził Hektor..

Wykupione przez jego ojca Priama i pochowane z należnymi honorami w Troi.Achilles - charakterystyka • Iliada.

Ostatecznie także zginie, trafiony strzałą w piętę, i podzieli los swojego przeciwnika Hektora.Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit" (1 058) Pytania na ustny polski 2005 (741) Opis obrazu utworzonego w wierszu Juliana Tuwima - "Czereśnie" (558) Pojedynek Hektora z Achillesem (380) Ciąg dalszy nowelki Katarynka.. Achilles był półbogiem, a Hektor synem króla.. Pojedynek z Hektorem.. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Przypomnij sobie, kim byli Hektor i Achilles, jakimi cechami się odznaczali… A potem spróbuj ich porównać.Charakterystyka Parysa Parys jest najmłodszym synem króla Priama i królowej Hekabe oraz bratem Hektora .. Uważany za prototyp greckiej koncepcji męskiej odwagi i urody, ideał młodzieńca.. Uwaga!. Einfach ordentlich sparen dank Top-Preisen auf Auspreiser.de.Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.• Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńCharakterystyka porownawcza Achillesa i Hektora..

Natomiast Hektor, wódz Troi, jest bohaterem mniej porywczym, stara się żyć rozważnie .Hektor - charakterystyka • Iliada.

Znana jest zwłaszcza pięta Achillesa, jako jego słaby punkt przez, który zginął.. Wpada w bitwę i usuwa wszystkich potężnych wojowników jeden po drugim.. Gdy dowiedział się o śmierci Patroklosa, Achilles ze złamanym sercem zamierza zemścić się okrutnie.. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. Zginą w pojedynku z Achillesem, opuszczony przez bogów, gdy okazało się, że losy obu bohaterów zważone zostały na wadze przez Zeusa wskazując na nieuchronną śmierć Hektora.Aby ocalić honor musiał jednak stanąć do walki.. grecka) - Legendarny bohater tesalski, król Myrmidonów we Ftyi, syn Peleusa, i nereidy Tetydy.. (368) Pan Tadeusz opis sytuacji polowania na niedźwiedzia.. BLAGAM POMOŻCIEW odróżnieniu od Achillesa był dobrym obywatelem, ponieważ nie zapierał się w walce .Dla swojej rodziny był dobrym mężem i ojcem.. Poczynaniami Achillesa także rządzi fatum, z którym nie ma jak walczyć - najpierw traci Bryzeidę, potem Patroklesa.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Hektora warto pamiętać za jego wzruszające pożganie z żoną Andromedą, kiedy to wojownik przeczuwając śmierć rusza w bój.Achilles(mit.. Hektor znacznie różnił się od Achillesa, był najmężniejszym rycerzem wśród Trojan, synem Priama, bratem Parysa.Charakterystyka Hektora..

Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.charakterystyka Achillesa i Hektora.

(Będę musiała opisać ustnie, ale nie mam już pomysłu gdzie szukać info.. Już na długo przed wydarzeniami z Iliady wróżbici wywróżyli że Parys będzie przyczyną upadku Troi .Charakterystyka królewicza trojańskiego.. W XXII księdze "Iliady" Homer opisuje pojedynek dwóch mężów -Achillesa i Hektora.. Jego matką była bogini Tetyda.. Jego ciało zostało zbezczeszczone przez Achillesa.. Po walce i zbezczeszczeniu zwłok Hektora przyjechał ,,pod osłonom nocy" do Achillesa Priam - król Troi i ojciec bohatera trojańskiego, aby wykupić od niego zwłoki syna.. Największe emocje ujawnia Hektor, kiedy nieustraszony i bezwzględny Achilles wyzywa go na pojedynek.. Przezwycięża jednak wahanie i udaje się na pole bitwy .Budzi litość u Achillesa i odzyskuje ciało poległego.. poleca 84 % .. Zabija przypadkowo najwierniejszego przyjaciela Achillesa - Patroklesa, czym naraża się na gniew najokrutniejszego z greckich wojowników.. (321)Przydatność 70% Podpunkty do rozwinięcia charakterystyki Achillesa i Hektora.. Charakterystyka Hektora i Achillesa (podpunkty do rozwiniecia) w oparciu o fragmenty "Iliady" Homera oraz najczesciej uzywane srodki stylistyczne HEKTOR: - czuje on respekt przed swoim przeciwnikiem z ktorym mimo tego, iz probuje odwlec ten moment musi sie zmierzyc, - szanował on bardzo prawa boskie choć można .Czasami jednak miał chwilę słabości.. Dwie łzy ściekły po młodych policzkach.. Najmężniejszy wojownik grecki.. Achilles to dumny, świadomy własnej wartości mężczyzna, niesłychanie mężny i odważny.. Zdecydował się na walkę z Hektorem, by pomścić śmierć swojego przyjaciela Patroklosa (ubranego w zbroje Achillesa).. Najpierw wszedł w konflikt z Agamemnonem, który zabrał mu jego brankę Bryzeidę i urażony dumą postanowił nie uczestniczyć w walkach z Trojańczykami, a nawet skłonił przez matkę Tetydę Zeusa, aby .Charakterystyka porównawcza.. Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki .sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.Zalany krwią Trojańczyk ostatni raz poprosił swojego pogromcę o wydanie jego zwłok rodzinie, co również nie wzruszyło nieugiętego Achillesa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt