Sprawdzian po omówieniu lektury latarnik

Pobierz

Test składa się z 12 pytań.. odpowiedź: Bohaterowie fantastyczni "Balladyny" to: Goplana, Skierka, Chochlik.Jest to test sprawdzający znajomość lektury "Pan Tadeusz" oraz zagadnień językowych zgodnie z programem nauczania DKW-4014-72/99.. Kogo Łucja spotkała w Narnii podczas swojej pierwszej wizyty?. B. Wydawał się Małemu Księciu śmieszniejszy niż inni dorośli.. Test zawiera 7 pytań zamkniętych i 8 zadań otwartych.. Zaznacz poprawną odpowiedź.. Akcja I części sagi "Opowieści z Narnii" pt. "Lew, czarownica i stara szafa" rozgrywa się w trakcie trwania II wojny światowej.Rwa II wojna światowa.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Przygotowałam dla Was "rozkład jazdy".. 18 V 2020 r. - sprawdzenie znajomości treści lektury Proszę przeanalizować poprawne odpowiedzi, każdy z Was otrzymał ode mnie informację z punktami i oceną.. zazdrosny, leniwy, pełen pretensji do życia, za to, że mu się wciąż nie udawało.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Tagi: genially , Latarnik , lektura.. a) dwoje, b) troje c) czworo.. obowiazywac Rozporzadzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie .Hartman test osobowosci_pliki: Inny świat: Kamienie na szaniec: Kamizelka: Konrad Wallenrod: Kordian: Krzyżacy: Książki: Lalka: Latarnik: Ludzie bezdomni: Makbet: Mały książę: Materiały pomocnicze: Motywy literackie: Opium w rosole: Opowieść wigilijna: Pan Tadeusz: Pieśń o Rolandzie: PROGRAMY: Przeszłość to dziś: Romeo i Julia: TESTY: Testy i opracowania lekturStreszczenie..

(2p)Temat: Sprawdzian po omówieniu lektury Latarnik.

odpowiedź: Bohaterowie realistyczni "Balladyny" to: Balladyna, Alina, Wdowa, Kirkor, Kostryn, Gralon.. P F W celu odbicia Rudego przyjaciele zrezygnowali z wykonania innych zaplanowanych działań.. Sprawdź swoją wiedzę.Test wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Tak jak Mały Książę lubił oglądać zachody słońca.. sprawdzian z zemsty po omowieniu lektury .. Aleksander Fredro, test z lektury Powtorzenie lektury !. Podczas pobytu w latarni Skawiński zaczął zapominać, że jest Polakiem, ale lektura obudziła w nim patriotyzm.. zym Latarnik zaskarbił sobie sympatię Małego Księcia?. Lotnik znalazł się na pustyni -1p.Latarnik test z lektury Test zawiera 20 pytań.. Stolica Anglii, Londyn, jest bombardowana przez niemieckie samoloty.. Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Kiedy zaczął go czytać, przypomniał sobie dawno niewidzianą ojczyznę, swoje tułacze dzieje, wróciły tęsknota i żal.. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?1.. Kto jako pierwszy poznał sekret szafy?. a) fauna Tumnusa, b) Białą Czarownicę, c) Aslana.. Kto jest autorem lektury?Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym..

latarnik sprawdzian po omowieniu lektury.

Autorem książki Sposób na Alcybiadesa jest:.Test z lektury ,,Sposób na Alcybiadesa".. Rozwiąż test!Powtórzenie (podręcznik, strona 207) - plik pdf; Aby żyć mądrze (podręcznik, strona 223) .. Baśń po nowemu - plik pdf Załącznik nr 61.. Na początku lekcji dostaniecie ode mnie plik z zadaniami.. Ludzie szukają bezpiecznego schronienia.Ściąga - szkoła podstawowa - klasy 4-6.1.. Udostępnij.. Podczas jakiej zabawy Edmund znalazł .latarnik sprawdzian po omówieniu lektury.pdf.. Zaznacz dobrą odpowiedź.. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?1.. Kto jest autorem lektury?Test ze znajomości lektury pt. "Opowieści z Narnii" 1.. Szkoła latania" 1. pracowity, wytrwały, ofiarny, pełen ufności i nadziei na przyszłe dobro.. 1) Jaga byłaTemat: Analiza i poprawa test ze znajomości lektury "Mały Książę".. Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?. Wypisz co najmniej cztery cechy tego gatunku.. Opracowanie: Katarzyna Bandulet Scenariusz - plik pdf.. Test zawiera te˝ elementy arkusza egzaminacyjnego - instrukcj´ oraz kart´ odpowiedzi, dzi´ki którym uczniowie mogà zapoznaç si´ z zasadami obowiàzu-jàcymi na egzaminie gimnazjalnym.Klucz do sprawdzianu 1 - plik pdf Sprawdzian 2 - plik pdf | plik doc Klucz do sprawdzianu 2 - plik pdf Edgar Allan Poe, Zagłada domu Usherów opracowanie: Artur Pruszyński Sprawdzian 1 - plik pdf | plik doc Klucz do sprawdzianu 1 - plik pdf Sprawdzian 2 - plik pdf | plik docLatarnik test z lektury Test zawiera 20 pytań..

Dzisiaj przed Wami sprawdzian po omówieniu lektury Latarnik.

Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.. (22 KB)Pobierz.. Tolkien, .Latarnik - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Pytania do lektury : ,, Latarnik '' 1. w jaki sposób zginał latarnik .. Nie musisz ich przepisywać.. (0-1) Wskaż cechę, która charakteryzuje Zośkę w przytoczonym fragmencie.. Wylosuj 3 porady, ktore poprawia Twoje zycie!25 maja 2018 roku zacznie.. Dodaj do ulubionych.. Nigdy nie wymagałam pełnych zdań (oczywiście tylko w przypadku tej formy sprawdzianu ), dlatego podaję krótkie odpowiedzi.podjęte przez przyjaciół Rudego po jego aresztowaniu.. "Latarnik" Sienkiewicza jest NOWELĄ.. Test składa się z 12 pytań.. Na rozwiązanie macie oczywiście czas do końca lekcji.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Przy ka˝dym zadaniu podano maksymalnà liczb´ punk-tów, jakà mo˝na uzyskaç za właÊciwe rozwiàzanie.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Cykl lekcji opracowała Blue School.Sprawdzian zaplanowany został jako podsumowanie omawiania lektury "Akademia pana Kleksa" w klasie IV, sprawdza znajomość tekstu oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem..

"Opowieść wigilijna" - sprawdzian.

Ile było rodzeństwa?. Możesz go wydrukować, wypełnić i wkleić lub wpisać odpowiedzi do zeszytu, numerując poszczególne pytania.. Zadania zapisujcie w Wordzie lub (jeśli ktoś nie ma możliwość) na kartce.14.. 15.Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia, proszę o wiadomość.. A) miejsce, czas, narrator ,boPrzykładowe pytania na sprawdzianie z "Balladyny": Wymień sześciu bohaterów realistycznych z "Balladyny".. Napisz, jak nazywa się i z jakiego kraju pochodzi główny bohater "Latarnika"?. lubił dobrze zjeść i wypić, kochał dobrze płatne zajęcia, nie lubił ludzi.Sprawdzian z lektury "Latarnik" 1.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki…Balladyna.. 140 Obserwuj autora.. A. odwaga B. nieśmiałość C. bezmyślność D. niezdecydowanie Zadanie 3.Henryk Sienkiewicz "Latarnik" "Pan Tadeusz" Bohater noweli otrzymał "Pana Tadeusza" w prezencie.. Wymień trzech bohaterów fantastycznych z "Balladyny".. Sprawdź swoją wiedzę.Test wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. Które elementy należą do świata przedstawionego w powieści?. a) Zuzanna, b) Łucja, c) Piotr.. D. Latarnik miał dużo czasu, więc byłby dobrym przyjacielem.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Zemstasprawdzian z zemsty po omówieniu lektury.pdf (22 KB) Pobierz.. LuizaA5 4 lata temu.. Przed nami cykl lekcji poświęcony omówieniu.. Nie zajmował się tylko sobą, wykonywał pożyteczną pracę.. Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.. chętnie pomagał, ale tylko bogatym, miał dużo pieniędzy i nie chciał ich tracić.. ( latarnik_sprawdzian_po_omowieniu_lektury.pdf ) Geneza utworu, tytul Latarnik Henryka Sienkiewicza powstal pod koniec 1880 roku i zostal opublikowany po raz pierwszy w .i umiej´tnoÊci uczniów po omówieniu utworu.. Skomentuj.Test ze znajomości lektury Sposób na Alcybiadesa autorstwa Edmunda Niziurskiego.. "Jak powstała 45.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. P F Zadanie 2.. "Latarnika" Henryka Sienkiewicza.. Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. Zawiera 25 pytań..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt