Charakterystyka achillesa i hektora

Pobierz

Homer opisuje w "Iliadzie" dwa wyraźne, mocne charaktery: Achillesa i Hektora.. emila1997_1997; 8.11.2010 Achilles słynie ze swojego gniewu, uporu, porywczości i zapalczywości.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.. Hektor jako wojownik i przeciwnik Achillesa - porównanie obu bohaterów.. Bezlitośnie morduje Hektora, a potem bezcześci jego zwłoki, wlokąc je za rydwanem.. Znana jest zwłaszcza pięta Achillesa, jako jego słaby punkt przez, który zginął.. Każdy nich ma inne przesłanki, jeden pragnie zemsty i chwały, drugi honoru i uznania, jednak obydwu przyświeca jeden cel - pokonanie przeciwnika.. Ciało Achillesa cechowała duża odporność na ciosy, z wyjątkiem pięty, która była słabym punktem herosa.. "Achilles posiadał zbroję oraz tarczę, którą Homer szczegółowo opisał.. Achilles jest także okrutny i bezlitosny, gdyż zanim oddaje ciało Hektora ojcu, bezcześci je, przywiązując go do kół rydwanu za nogi.. Już na długo przed wydarzeniami z Iliady wróżbici wywróżyli że Parys będzie przyczyną upadku Troi .Charakterystyka Hektora.. • Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńW Iliadzie, starożytnym eposie greckim, narrator ukazuje nam sylwetki dwóch postaci, Hektora oraz Achillesa..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Achilles to dumny, świadomy własnej wartości mężczyzna, niesłychanie mężny i odważny.. Jego matką była bogini Tetyda.. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. poleca 84 % .. Zabija przypadkowo najwierniejszego przyjaciela Achillesa - Patroklesa, czym naraża się na gniew najokrutniejszego z greckich wojowników.. 1 Historia 1.1 Narodziny 1.2 Dzieciństwo 1.3 Wojna Trojanska 1.4 Dalsze dzieje Uchodził za syna Peleusa - króla jednego z miast .Troja | Troy (2004)Adaptacja 'Iliady' Homera z wątkami zaczerpniętymi z 'Odysei' oraz 'Eneidy' Wergiliusza.. Poczynaniami Achillesa także rządzi fatum, z którym nie ma jak walczyć - najpierw traci Bryzeidę, potem Patroklesa.. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Z reguły działa na własną rękę i z .Achilles i Hektor - dwa przeciwstawne wzory starożytnych wojowników.. 2010-10-06 19:22:36; Kto mi poda cechy charakteru Hektora i Achillesa?. Przezwycięża jednak wahanie i udaje się na pole bitwy .Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Hektora warto pamiętać za jego wzruszające pożganie z żoną Andromedą, kiedy to wojownik przeczuwając śmierć rusza w bój.Achilles(mit.. Bywa zapalczywy i nieustępliwy, choć potrafi też być rycerski i szlachetny.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady"..

84% Charakterystyka Achillesacharakterystyka Achillesa i Hektora.

W XXII księdze "Iliady" Homer opisuje pojedynek dwóch mężów -Achillesa i Hektora.. Kiedy książę Parys porywa piękną Helenę, królową .Zadanie: charakterystyka porównawcza achillesa i hektora Rozwiązanie: achilles był synem peleusa, księcia tesalskiego, i pięknej tetydy, boginki morskiej był Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43; Czego wynikiem była walka achillesa i hektora?. Zbroję specjalnie dla niego wykuł sam bóg Hefajstos.. 2010-11-02 10:06:38; Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?. Jeden stoi po stronie Trojan, drugi walczy na chwałę Grecji.. Achilles był półbogiem, a Hektor synem króla.. 84% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora; 85% Charakterystyka Achillesa - wiadomości zebrane w jedną całość, dotyczącą tematu, zaczerpnięte z innych prac; 84% Charakterystyka Achillesa.. Te ścierające się ze sobą postacie mają bardzo wyraźnie zarysowane cechy charakteru.. Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.Charakterystyka Achillesa i Hektora!-stosunek Bogów do bohatera-wygląd cechy, postawa-stosunek do przeciwnika do walki-stosunek do przeciwnika po śmierci TRZEBA TO UWZGLĘDNIĆ!.

Ich czyny podlegają bezpośredniej ocenie moralnej, zawartej w wypowiedziach współbohaterów "Iliady", a także ocenie ...Achilles - charakterystyka • Iliada.

Wygląd Achillesa i Hektora spełniał normy starożytnego, bardzo wygórowanego kanonu urody.Budzi litość u Achillesa i odzyskuje ciało poległego.. 2010-09-26 19:30:04; Język polski.Charakterystyka Achillesa.. Po zabiciu Hektora dopuścił się zbezczeszczenia jego zwłok i dopiero po ubłaganiu .Charakterystyka Parysa Parys jest najmłodszym synem króla Priama i królowej Hekabe oraz bratem Hektora .. Natomiast Hektor, wódz Troi, jest bohaterem mniej porywczym, stara się żyć rozważnie .Charakterystyka Hektora.. grecka) - Legendarny bohater tesalski, król Myrmidonów we Ftyi, syn Peleusa, i nereidy Tetydy.. Achilles był synem Peleusa - króla Tesali i Tetydy, córki boga Nereusa.. Dwie łzy ściekły po młodych policzkach.. ,,Achilles wzruszył się.. Jest porywczy, gwałtowny i impulsywny.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Ostatecznie także zginie, trafiony strzałą w piętę, i podzieli los swojego przeciwnika Hektora.84% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Charakterystyka porównawcza.. Jest on głównym bohaterem Iliady Homera i jednym z najpotężniejszych herosów w greckiej mitologii..

Najpierw wszedł w konflikt z Agamemnonem, który zabrał mu jego brankę Bryzeidę i urażony dumą postanowił nie uczestniczyć w walkach z Trojańczykami, a nawet skłonił przez matkę Tetydę Zeusa, aby ...Hektor - charakterystyka • Iliada.

Największe emocje ujawnia Hektor, kiedy nieustraszony i bezwzględny Achilles wyzywa go na pojedynek.. Hektor najlepszym rycerzem trojańskim (wojownik, syn, brat, mąż i ojciec).. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. (431) Pojedynek Hektora z Achillesem (422) Plan wydarzeń "Żona Modna" Ignacy Krasicki (419) Pan Tadeusz opis sytuacji polowania na .Aby ocalić honor musiał jednak stanąć do walki.. Trafia ona Achillesa w piętę, jedyny punkt, poprzez zranienie którego można było doprowadzić do śmierci herosa.Czasami jednak miał chwilę słabości.. Był głównym bohaterem i centralną postacią "Iliady" Homera.. Wykupione przez jego ojca Priama i pochowane z należnymi honorami w Troi.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Po walce i zbezczeszczeniu zwłok Hektora przyjechał ,,pod osłonom nocy" do Achillesa Priam - król Troi i ojciec bohatera trojańskiego, aby wykupić od niego zwłoki syna.. [M.P]Charakterystyka Achillesa - postać Iliady Homera.. Błąd!. Zabił dwóch synów Priama, Hektora i Troilusa.. Został on wychowany na wyspie Skyros razem z córkami króla Lykomedesa.. Zabity przez Achillesa, który w ten sposób pomścił śmierć Patroklosa, którego wcześniej zgładził Hektor.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora zadanie dodane 16 września 2010 w Język polski przez użytkownika rozyczka29 ( -600 ) [Szkoła podstawowa] achilles Jego ciało zostało zbezczeszczone przez Achillesa.. Najmężniejszy wojownik grecki.. Bohatera zabija strzała wystrzelona przez Apollona.. Ocena postaci.. Kolejne cechy, które dostrzegam w tym młodym i ambitnym wojowniku to pycha.. Chełpi się swoimi umiejętnościami.. Uwaga!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt