Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa

Pobierz

Ginie ugodzony strzałą Parysa w piętę.. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Achilles był synem Peleusa, księcia tesalskiego, i pięknej Tetydy, boginki morskiej.Podczas spotkania z Priamem okazuje litość oraz szacunek dla starszych.. Szlachetny obrońca ojczyzny, przeciwieństwo Achillesa.• Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńAchilles i Hektor - charakterystyka bohaterów "Iliady" Homera; Achilles i Hektor- charakterystyka porównawcza bohaterów ,,Iliady" Homera.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Bez namysłu podążył za Odyseuszem pod Troję, przywdział też wspaniałą zbroję, wykutą przez Hefajstosa.. Natomiast Achilles był nieustraszony, bo wiedział, że i tak mu nic nie grozi.. Założył hełm ozdobiony aż czterema grzebieniami, jego tarcza zwana była Egidą.. Obaj wojownicy byli równie odważni i dzielni, gdyż stanęli do walki miedzy sobą wiedząc, że któryś z nich na pewno zginie.Przydatność 65% Charakterystyka Achilesa i Hektora.. Achilles - syn Tetydy, określanej jako bogini morza, oraz Peleusa, króla Ftyi..

...Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Achilles to bardzo atletycznie zbudowany, porywczy, waleczny, mściwy wojownik.Charakterystyka porównawcza Uwaga!. Nie zależało mu także na sławie oraz zaszczytach tak bardzo jak Achillowi.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Jednak tylko Hektora można naprawdę szanować, pozostał bowiem szlachetnym, czułym i mądrym człowiekiem.. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. 2012-01-24 17:41:42Był to właśnie Achilles.. Byli oni dobrze urodzeni i nienagannie wyglądający: emanowali urodą i wdziękiem, byli mężni i dobrze zbudowani.Mimo to był jednak skłonny do wzruszeń ; kiedy przyszedł do jego namiotu, ojciec Hektora, król Priam, Achilles wzruszył się łzami starca, usłuchał jego prośby i wydał ciało Hektora.. Porównani zostali do drapieżnych ptaków, Achaj do sokoła, a Trojanin do orła.. Nie miał sobie równych.. Hektor i Achilles - charakterystyka porównawcza postaci.. Wspaniale umięśnione nogi to zdaje się jeszcze jedna charakterystyczna cecha wyglądu Achillesa.Hektor był w pewnym sensie przeciwieństwem Achillesa, ponieważ charakteryzował się mniejszą ambicją.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie wCharakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. Książę Trojański miał piękne, twarde, męskie rysy twarzy.. W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie- Achilles i Hektor.. nimfie.Hektor i Achilles to główni bohaterowie Iliady Homera powstałej na przełomie IX w p.n.e. Achilles był greckim herosem bardzo potężnym , silnym i zręcznym , był postrzegany jako półbóg .. Nic jednak nie tłumaczy jego strasznego zachowania, czynów i niesłychanej żądzy zniszczenia.Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza.. Błąd!. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit" (1 214) Pytania na ustny polski 2005 (833) Opis obrazu utworzonego w wierszu Juliana Tuwima - "Czereśnie" (564) Ebenezer Scrooge - charakterystyka.. Sam zaś umiera z rąk Achillesa.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Heros walczył po stronie Greków.Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa Achilles i Hektor są bohaterami eposu Homera pt. "Iliada"..

Hektor i Achilles - charakterystyka porównawcza postaci.

Natomiast Achilles budził podziw złotą, pięknie ozdobioną wykonaną przez Hefajstosa zbroją.. Stały epitet, jakim obdarzył Achillesa Homera, brzmi "szybkonogi".. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Achilles był synem Peleusa i Tetydy.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.. Podczas wojny trojańskiej stał się zabójcą Patroklosa, najlepszego przyjaciela Achillesa.. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Hektora wychowywał ojciec na swoim dworze dbając i troszcząc się o niego, dzięki czemu wyrósł na silnego i roztropnego mężczyznę.. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Z kolei Hektor to potomek Priama, najszlachetniejszy rycerz Troi i znakomity jej obrońca.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. (431) Pojedynek Hektora z Achillesem (422) Plan wydarzeń "Żona Modna" Ignacy Krasicki (419) Pan Tadeusz opis sytuacji polowania na ..

2010-09-24 17:52:09 Co to jest charakterystyka porównawcza ?

Wiernie służyli swojej ojczyźnie.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Pomimo twarzy, która określić by można jako piękną z jej subtelnymi i delikatnymi rysami, miał potężne, umięśnione ciało.sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.Zarówno Achilles jak i Hektor byli wspaniałymi wojownikami.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. 22 października 2020 0 Przez admin Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.O wyglądzie zewnętrznym obu bohaterów, tzn. Achillesa i Hektora, mamy mniej informacji niż o ich charakterach.. Hektor znacznie różnił się od Achillesa, był najmężniejszym rycerzem wśród Trojan, synem Priama, bratem Parysa.Achilles a Hektor-porównanie bohaterów Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. Współczuje ojcu Hektora i przejawia swoje uczucie płaczem.. Jednak syn Peleusa odziedziczył urodę raczej po pięknej matce ?. Natomiast Hektor był synem Priama i Hekabe.. Achilles i Hektor to bohaterowie "Iliady" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Doskonale zbudowani, silni, wytrzymali, szybcy, zręczni, czujni, zaprawieni w bojach.. Hektor nieco bojaźliwy , jednak podjąłwyzwanie… Czytaj dalej →Charakterystyka porównawcza - Achilles i Hektor..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt